Kiedy wynajem wózka widłowego to dobra alternatywa dla zakupu?

Chyba nikt nie wyobraża sobie sprawnego funkcjonowania nowoczesnego magazynu bez wózków widłowych. Maszyny te znajdują jednak zastosowanie także w wielu innych branżach – od budownictwa, przez organizację imprez, aż po transport morski. Niewiele osób wie, że widlaka można wypożyczyć. Kiedy firmie opłaca się kupić nową maszynę, a kiedy lepiej postawić na wynajem? Sprawdźmy!

Zakup widlaka

Zakup widlaka do firmy jest w zasadzie opłacalny tylko wtedy, gdy używamy go często, a najem byłby kompletnie nieopłacalny. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że maszyna zawsze jest gotowa do pracy – nie musimy martwić się o jej dostępność w wypożyczalni. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nasz wózek widłowy się zepsuje i musimy czekać na jego naprawę. Minusem zakupu wózka widłowego jest oczywiście jego spory koszt, przy czym na tym wydatki się nie kończą. Właściciel musi pamiętać o jego regularnym serwisowaniu i przeglądach, a w razie potrzeby – ponieść koszty napraw. Jeśli maszyna odmówi współpracy w najmniej oczekiwanym momencie, prawdopodobnie trzeba będzie wynająć podobny model, by móc kontynuować prace.

Wynajem wózka widłowego

Wynajem wózków widłowych jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które z tego typu sprzętu korzystają okazjonalnie. Przede wszystkim nie ponoszą one ogromnych kosztów na zakup wózka, nie muszą martwić się też jego serwisowaniem i naprawami. Jeśli widlak się zepsuje w trakcie najmu, firma wypożyczająca natychmiast podmieni go na sprawny. Jest to więc spora oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i nerwów. Wynajem wózka widłowego to też dobra opcja dla małych, dopiero raczkujących firm. Zanim skompletują one swój sprzęt, mogą posiłkować się wynajmowanym wtedy, gdy go rzeczywiście potrzebują. Co ciekawe z najmu widlaków korzystają też duże korporacje. Dzieje się to w sytuacji, gdy ich sprzęt ulegnie awarii, lub też przy większych zleceniach, gdy liczba ich własnych wózków okazuje się niewystarczająca. Wózki widłowe można wynajmować zarówno krótko, jak i długoterminowo, dzięki czemu każdy klient może znaleźć satysfakcjonującą go ofertę.

Comments are closed.