Jak dobrać rolki do widlaka?

Dobór rolek do wózka widłowego wymaga sprawdzenia kilku kluczowych elementów tak, aby zagwarantować ich wysoką trwałość oraz bezproblemową jazdę. O jakie dokładnie czynniki chodzi? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze rolek?

Jeśli chodzi o najważniejsze aspekty, to trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim markę, a także model posiadanego pojazdu. Oczywiście nie można pominąć także wymiarów kół, czyli ich szerokości, średnicy osi oraz średnicy zewnętrznej.

Wymiary to jednak nie wszystko, istotne znaczenie ma bowiem również rodzaj rolek. Przykładowo te wykonane z poliuretanu charakteryzują się dobrą trwałością, co sprawia, że są uniwersalne i sprawdzają się na niemalże każdej nawierzchni. Ich zaletą jest też wysoka odporność na procesy ścierania, dlatego też wymienia się je na dłuższy czas. Inny wariant to rolki wykonane z nylonu. Dedykowane są one jednak przede wszystkim do jazdy po gładkich powierzchniach, dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, czy będą pracować właśnie w takich warunkach. Ostatni popularny wariant to rolki gumowe cechujące się niestety dużymi oporami toczenia. W przypadku jazdy w trudniejszym terenie mogą też być narażone na uszkodzenia.

Oczywiście wymienione warianty nie są jedynymi, choć spotyka się je najczęściej, stąd też w naszym serwisie wózków widłowych używamy ich w większości przypadków.

Dobór rolek, a masa ładunków

Przy wyborze trzeba też zwrócić uwagę na to, jakie ładunki będą przewożone na danym wózku widłowym. Same rolki również mają bowiem dedykowaną nośność, która jest różna w zależności od materiału wykonania. Przykładowo te wykonane z mieszanki aluminium i gumy cechują się nośnością do 400 kg, o czym trzeba pamiętać, aby przedwcześnie nie naruszyć ich strukturalności.

Jak doskonale widać, dobór rolek do wózka widłowego nie jest kwestią tak łatwą, jak niektórym osobom mogłoby się wydawać. Dlatego też chętnie oferujemy stosowną pomoc w tym zakresie. Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej i skorzystać z naszych usług.

Comments are closed.