Które części do wózków widłowych najczęściej podlegają wymianie?

Jeżeli podczas skręcania wózkiem widłowym czuć na kierownicy luzy, tylne opony szybko się zużywają lub jeśli hamowanie przestało być płynne, oznacza to, że w maszynie nastąpiła awaria części lub układu. Najczęstszymi przyczynami usterek wózków widłowych jest nieprzestrzeganie zalecanych okresów przeglądowych oraz ich niewłaściwe użytkowanie sprzętu. Sprawdź, co psuje się najczęściej.

Podstawowe awarie wózków widłowych

W wózkach widłowych najczęściej uszkodzeniom ulegają elementy układu kierowniczego, osprzęt roboczy: widły oraz połączenia łańcuchowe, oraz elementy instalacji gazowej. Jeśli z kolei wózek widłowy traci moc i nie rozpędza się do zadanej prędkości, wówczas należy sprawdzić stan instalacji gazowej, generalnie stan instalacji paliwowej, stan techniczny skrzyni biegów.

Problem z włączeniem silnika?

Jeżeli nie przeprowadza się systematycznej obsługi serwisowej, czasem na drobną naprawę jest już za późno. Nie zawsze nierówna praca lub problem z odpaleniem musi się skończyć poważną i kosztowną naprawą. Czasem drobna naprawa wykonana przez doświadczonego serwisanta, może przynieść bardzo dobre efekty.

Dość często awarie i uszkodzenia pojawiają się w samej karecie wózka widłowego. Zaobserwować można wówczas:

  • nierówną pracę karetki wideł, szczególnie podczas opuszczania- zużyte luz zablokowane rolki karetki lub masztu,
  • uszkodzenia płyty karetki wideł lub osprzętu zamontowanego na niej

Należy pamiętać, aby jak najszybciej zaprzestać pracy uszkodzonym wózkiem widłowym, bo jest to zarówno niebezpieczne dla operatora i osób postronnych oraz powoduje dalsze pogłębiania się uszkodzeń wózka. .

Na czym polega serwis wózków widłowych?

Jeśli zaobserwowałeś jakiekolwiek niepokojące zmiany w pracy używanego przez ciebie wózka widłowego, czym prędzej zrezygnuj z operowani nim i zgłoś się do naszego serwisu wózków widłowych. Dzięki naszemu rozbudowanemu zapleczu technicznemu i wiedzy naszych doświadczonych specjalistów jesteśmy w stanie uporać się z każdą awarią.  Zadbamy o właściwy stan techniczny twojego sprzętu i zapewnimy mu pełen dozór techniczny, wymienimy i naprawimy ogumienie wózka, a także dokonamy niezbędnych napraw elektroniki. Sprawdzimy oraz poprawimy pracę siłowników i rozdzielaczy hydraulicznych, naprawimy skrzynie biegów oraz prostowniki.

Co więcej, nasz serwis wózków widłowych dysponuje bogatą ofertą części zamiennych oraz specjalistycznym sprzętem diagnostycznym, dzięki któremu szybko wykryjemy nawet najdrobniejszą usterkę.

Comments are closed.